Ćwiczenia fizjoterapeutyczne na kręgosłup

Fizjoterapia to bardzo ważna forma ćwiczeń na kręgosłup. Coraz częściej borykamy się z takimi dolegliwościami jak: dyskopatia, przepuklina kręgosłupa czy zwykłe bóle kręgosłupa. Najczęściej są one spowodowane trybem, w jakim funkcjonujemy nasza praca wymaga pozycji siedzącej lub stojącej nie robimy przerw na gimnastykę lub ćwiczenia na kręgosłup jesteśmy zastani w jednej pozycji przez kilka godzin.

Wydaje nam się, nie ma to żadnego wpływu lub wygodne miejsce pracy nie wpływa na zmiany w kręgosłupie i naszej postawie. Zgłaszamy się do lekarza ze zwykłym bólem kręgosłupa czy najogólniej rzecz ujmując pleców i okazuje się, że mamy zaawansowane i nieodwracalne zmiany nierzadko kończące się operacją lub rehabilitacją. Ból kręgosłupa potrafi być bardzo dotkliwy i promieniować na inne części ciała na przykład bóle głowy, drętwienie kończyn.

Czasem te objawy nie dają nam nic do zrozumienia bierzemy leki przeciwbólowe chcąc pozbyć się bólu, ale ten okazuje się być sygnalizatorem czegoś poważnego, co dzieje się w naszym organizmie. Powinien on być sygnałem do tego by udać się do lekarza oczywiście w pierwszej kolejności lekarza pierwszego kontaktu, który postawi diagnozę skieruje na odpowiednia badania. Często podczas bólu kręgosłupa kierujemy się do masażystów do fizjoterapeutów, którzy nie są lekarzami często ukończyli kurs, który daje im uprawnienia nie zmienia to faktu, że nie mają takich kwalifikacji by pomóc przy zmianach chorobowych mogą jedynie uszkodzić kręgosłup i utrudnić pracę lekarzowi.

.