Wirusowe zapalenie mózgu

Wirusowe zapalenie mózgu najczęściej spowodowane jest wirusami rzadziej bakteriami pierwszymi objawami jest ból głowy, gorączka czasem zawroty głowy.

Zapalenie opon mózgowych objawia się przede wszystkim „sztywnym karkiem”, czyli brakiem możliwości pochylenia głowy do przodu, bólem głowy, światłowstrętem, wirusowe zapalenie opon mózgowych jest zaraźliwe osoba chora może zarazić osoby w bliskim kontakcie, ale oczywiście nie musi tutaj wszystko zależy od odporności zdrowego organizmu.

Guzy mózgu często nie są diagnozowane, czasem nawet człowiek nie wie, że je posiada.

Dopiero przy bólach, złym samopoczuciu okazuje się, że posiada guzy, który są oczywiście bardzo niebezpieczne w zależności od tego czy są złośliwe czy nie i w jakim miejscu mózgu się znajdują lekarze decydują się na ich wycięcie, jeśli mogłoby to uszkodzić mózg lub nerwy lub też wzrok lekarze rezygnują z operacji stawiając na leczenie farmakologiczne.

Od guza zaczyna się rak mózgu, który również w zależności od usytuowania może lub nie być usunięty.

Często ludzie, którzy mają raka mózgu w pierwszej kolejności uskarżają się na utratę wzroku, wówczas lekarze badając przyczynę odkrywają guza, który jest w miejscu gdzie są wszelkiego rodzaju unerwienia, którym guz uniemożliwia prawidłowe funkcjonowanie.

Rak mózgu jest bardzo niebezpieczny osoba wyleczona cały czas podlega kontroli lekarzy musi cały czas uważać na ogólny stan zdrowia nie tylko okolic mózgu, czyli głowy.

Mózg odpowiedzialny jest za wszystkie elementy funkcjonowania organizmu to on rozdziela sygnał i mówi, co organizm powinien zrobić, w jakich sposób odbierać bodźce.

.