Zakaźne choroby tropikalne

Chorobami tropikalnymi nazywamy choroby, które występują tylko i wyłącznie w krajach tropikalnych. Zaliczamy do nich: malaria, pełzakowica amebowa (ameboza), leiszmanioza trzewna i skórna, dur brzuszny, riketsjozy, denga, gorączki krwotoczne, schistosomoza, filariozy, histoplazmoza, trąd, śpiączka afrykańska, choroba Chagasa, cholera.

Choroby tropikalne coraz częściej spotykane są nie tylko w tropikach, ale innych miejscach świata, choroby zakaźne są niebezpieczne przez sposób zarażania innych. Poprzez podróże, migracje, emigracje ludzie roznoszą choroby najczęściej nie wiedząc, że są nosicielami.

Choroby zakaźne, jeśli nie zostaną w porę zdiagnozowane mogą doprowadzić do kompletnego wyniszczenia organizmu i śmierci. Wszystkich wyjeżdżających przestrzega się przed wyjazdem o zastosowaniu szczepień Ci, którzy wracają z tropików często poddaje się kwarantannie by obserwować czy nie są chorzy i w porę zareagować.

Są kraje, w których bezwzględnie zakazuje się przywożenia różnego rodzaju pamiątek z tropików, ponieważ istnieje prawdopodobieństwo, że rzeczy te posiadają jakieś pasożyty, które roznoszą choroby. Być może ostrożność ta budzi zdziwienie w niektórych nawet spore niezadowolenie, ale te wszystkie działania mają na celu zatrzymanie roznoszenia wszelkiego rodzaju chorób.

Ludzie, u których zdiagnozowano choroby zakaźne przebywają w izolatkach po to żeby choroba nie rozprzestrzeniła się na innych przebywających pod opieką medyczną. Osoba chora przebywa w specjalnym pomieszczeniu lekarze prowadzący ubrani są w specjalne ubrania i najczęściej jednocześnie przyjmują leki, aby zapobiec zarażeniu.

fantastycznym lekiem jest Bactroban polecany przez wielu ludzi

.